Vyberte stránku

Grill-pec, jemuž dává jak vejčitý tvar, tak inovativní materiál použitý k výrobě, naprosto špičkové vlastnosti důležité pro přípravu rozmanitých pokrmů, je skutečně univerzálním výrobkem. Může zcela plnohodnotně fungovat jako solitér, stejně dobře však umí sehrát roli jednoho z důležitých segmentů venkovních kuchyní, jejich obliba v českých zemích raketově roste.

Griluje, peče, vaří, dusí, udí… BGE je zkrátka tím pravým ořechovým pro všechny, kdo propadli kouzlu přípravy jídla pod širým nebem, na zahradě, terase či na balkoně. A nejen tam, díky široké velikostní škále od Mini po XXL, v níž je „zelené vejce“ k dispozici, najde tento chytrý produkt uplatnění i v běžné kuchyni.

Jeho široké možnosti rozvíjí rovněž bohaté příslušenství, například v podobě univerzálního litinového kotlíku s průměrem 27 cm, který lze u modelů Medium až XXL použít k přípravě populárních „eintopfů“, tedy dušených pokrmů včetně masa a zeleniny a různých polévek. Šikovný je také litinový kastrůlek s rukojetí a mašlovačkou, jenž najde uplatnění třeba při rozpouštění másla, ohřívání omáčky nebo marinády v Big Green Egg.

Díky tloušťce materiálu, který dobře akumuluje teplotu, zůstává obsah nádoby dlouho teplý i poté, co ji odstavíte z roštu. Představit si můžeme rovněž unikátní kotlíky kulatého a oválného tvaru, typické vynikající funkčností a dlouhou životností, jež zvládnou teploty až do 232°C. Jsou navrženy tak, aby se jejich víka dala použít i samostatně, ať už jako mělké pánve, nebo formy na dorty a zákusky.

Bezesporu užitečná bude i kulatá oboustranná litinová deska, na jejíž žebrované straně lze grilovat masa a ryby s bylinkovou krustou nebo potraviny, které by jinak mohly propadnout roštem. Hladká strana je pak vhodná mimo jiné pro přípravu palačinek, lívanců, vajec a podobně. Neocenitelným pomocníkem kuchaře se stane i jedinečná vodotěsná silikonová grilovací rukavice Mitt, odolná až do teploty 232°C, jejíž pružný materiál bez obsahu BPA se postará o velmi pevné uchopení.

Další zajímavou inspiraci najdete na http://www.gril-pec.cz/

Fotogalerie Big Green Egg