Vyberte stránku

Před časem jsme si říkali, jak závratně roste obliba k exotickým typům stolovaní. A nemusíme jít zrovna daleko, aby prezentace našich pokrmů vypadala zkrátka dokonale. Již několikátým rokem se do našich jídelen nesmazatelně zapisuje přímořský provence styl a čím dál častěji se díky rustikálnímu vintage provedení vracíme k dobám minulým. A tak už není tajemstvím, že se na slavnostní tabuli, ale i na prostřeném stole při všední večeři objeví například originální kameninové talíře různých barev podle vašeho přání.

Kameninové talíře osloví i zaryté konzervativce

Stylové talíře a jídelní soupravy s nerovným povrchem bezesporu udělají z obyčejného oběda nevšední událost. A to jak pro řadu obyčejných českých domácností, tak i pro ty, kteří si potrpí na luxusně prostřený stůl. Díky svému nerovnému rustikálnímu vzhledu dávají dojem svědomité ruční práce a jsou velice příjemné na dotek.

Mezi značné výhody kameninových servisů jednoznačně patří i fakt, že je můžete bezstarostně vložit do myčky nebo do mikrovlnné trouby. Opravdu. Jelikož je kamenina v podstatě keramika se znásobenými užitnými vlastnostmi, jsou talíře jednoduše rukou omyvatelné, udržují teplotu, takže jídlo rychle nevystydne a jejich rustikální vzhled vaši jídelnu nebo kuchyni dozajista zútulní. Rázem se tak stanou oblíbeným jídelním servisem i pro zaryté konzervativce.

Barevné složení talířů podle vašich představ

Díky rostoucímu zájmu jsou na českém trhu k dostání kameninové talíře různých tvarů, barev a provedení. Můžete si tak pořídit čtvercové nebo kulaté talíře, ale i hluboké či mělké talíře pro hlavní chody a milovníci dezertů ocení řadu talířků v dezertním provedení.

A to nejlepší přijde na konec. Svou jídelní sadu talířů si totiž můžete libovolně barevně nakombinovat. Prověřené obchody jako Svět pod střechou vám proto nabízejí několik barevných variant jídelních sad, které si můžete pohodlně barevně sestavit podle vašeho přání. K dostání je například bílá varianta talířů pro vyznavače čistoty a klasiky, šedé provedení pro milovníky přírodních kameninových materiálů a červená barva, která například dokonale oživí vaše vánoční stolování. V nespolední řadě můžete sáhnout po stylovém černém designu, který se hodí i pro prezentaci sushi a dalších exotických pokrmů.

Svou kvalitou navíc kamenina mnohonásobně převýší i vlastnosti porcelánu. Nemusíte se tedy bát rustikální kameninové talíře využít jako stylovou dekoraci. Tím hlavním však zůstává jedinečně prostřená jídelní tabule, která za pomoci unikátních kameninových talířů upoutá pozornost a dovede prezentaci vašich pokrmů k dokonalosti.